Frýdek Místek 2.6.2018

Vážení sportovní přátelé,

zasíláme Vám předběžné propozice k  turnaji mladších přípravek, který pořádá náš fotbalový oddíl.

Místo:                 Stadion Stovky, Horní 3276, Frýdek-Místek, 73801

Startovné:        1 800,-Kč (rozhodčí, ceny, pitný režim mužstev, oběd)

Časový harmonogram turnaje :

08:00 hod. – nástup mužstev, úvodní řeč primátora

08:15 hod. – zahájení turnaje prvním zápasem

Max 16:00 hod. – vyhlášení vítězů, předání cen

Hrací systém:   Hraje 12-18 mužstev rozdělených do 2 – 3 skupin. Ve skupinách hraje každý s

každým. Poté zlatá skupina, stříbrná skupina(jejich vzájemné utkání se v ní počítá)

O pořadí rozhoduje:   - počet bodů - vzájemné utkání, případně minitabulka družstev se stejným počtem bodů - brankový rozdíl - větší počet vstřelených branek - kopy na branku ze značky pokutového kopu do rozhodnutí (3 penalty).

Hrací doba:      1 x 15 minut, (2 minuty pauza mezi jednotlivými zápasy)

Počet hráčů:     Hraje se 6 + 1 (povinné chrániče)

Soupiska:         Maximálně 13 hráčů mužstva + 2 trenéři.

Branky:              2 x 5 metry

Rozhodčí:         Zajistí pořadatel z OFS F-M

Ceny:                   První  3 mužstva obdrží pohár, vyhodnocený  bude – 3x nejlepší hráč, 3 x brankář, 3x střelec

K dispozici bude i bufet s nabídkou občerstvení.

Pravidla:

Střídání je libovolné opakovaným způsobem i v nepřerušené hře v prostoru před střídačkou. Auty se vhazují .

Provedení volných kopů - soupeř 3m od míče. Nedodržení vzdálenosti při rozehrání volných kopů trestá rozhodčí napomenutím (až žlutou kartou) toho hráče, který pravidlo porušil. Všechny volné kopy jsou přímé.

Hra brankáře - brankář míč do hry vykopává (míč v autu) nebo vhazuje, pouze na vlastní polovině hřiště, spoluhráči musí převzít míč nebo ho zasáhnout též na vlastní polovině hřiště.

Malá domů: posuzuje se jako ve fotbale na velkém hřišti. Rukama může brankář hrát, jedná- li se o přihrávku tělem, stehnem nebo hlavou. Ve všech ostatních případech, vezme-li brankář míč do ruky, nařídí rozhodčí pokutový kop (7m). Pokutový kop nařídí rozhodčí také v případě, že v prostoru velkého brankoviště (zóna 9m) dojde k přestupku bránícího hráče, za který se při hře nařídí přímý volný kop.

Tresty: žlutá karta, znamená vyloučení na 2 minuty, hráč se může vrátit do hry po uplynutí celého trestu nebo po obdržení branky. Červená karta - vyloučení na 2 minuty. Vyloučený hráč již do konce daného utkání nesmí nastoupit a družstvo odehraje celou dobu trestu o jednoho hráče méně.